Łazienka,  Wnętrza

Jak urządzić małą łazienkę?

W dzisiejszym poście chcemy pokazać łazienkę o małym metrażu, w której miałyśmy ograniczone pole działania. Skorzystałyśmy z rozwiązania prostego wnętrza z ciekawymi dodatkami.

Trzymałyśmy się zasady, że wnętrze musi być funkcjonalne, stanowić nietuzinkową kompozycję stylów oraz tworzyć i zapewniać komfort każdego dnia. W dzisiejszych czasach kiedy świat pędzi, a my mamy, coraz mniej czasu, na różne zajęcia domowe, potrzebujemy wnętrz prostych, estetycznych i ułatwiających nam codzienne życie.

łazienka
łazienka

W łazience została wykorzystana płytka drewnopodobna firmy EVO kolekcji CAVA HONEY o wielkości 20 × 120 centymetrów. Największym atutem tej płytki jest to, że jest rektyfikowana, dzięki temu, możemy uzyskać, minimalną fugę o szerokości od 1,5 do 2 milimetrów co za tym idzie, że jest mniejsza powierzchnia na osadzanie się przeróżnych grzybów i innych bakterii na fudze. Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że będzie możliwa tak mała fuga. Naszym zdaniem jest to ogromny postęp w technologii i produkcji ceramiki, ponieważ higiena i utrzymanie czystości jest dużo łatwiejsze.
Ścieralność tej płytki jest na poziomie R4. Powierzchnia jest satynowa, czyli gładka nie w połysku pięknie się eksponuje w dużych pomieszczeniach.

Na ścianie została użyta biała płytka firmy EVO kolekcji SPATULA BLANCO REKT o wielkości 30 × 90 centymetrów. Płytki z tej kolekcji są też rektyfikowane i można uzyskać efekt minimalnej fugi. Jest to bardzo efektowne, gdyż całość ściany bardzo się ujednolica i szczelina pomiędzy płytkami jest prawie niewidoczna. Jeśli chodzi o powierzchnię, jest satynowa, gładka.

Bardzo ważnym aspektem jest to, że w każdej kolekcji płytek jest, kilka tak zwanych „twarzy” oznacza to, że wzorów i struktur jest kilka i warto o tym wiedzieć, bo co niektórzy mogą uważać to za wadę, a tak nie jest oczywiście.

łazienka
łazienka
łazienka

W strefie kąpielowej został wykonany brodzik pod płytkowy, który naszym zdaniem jest ponad czasowy i estetyczny. Ścianka prysznicowa włoskiego producenta firmy Novellini serii Kali H. Przeznaczona do montażu do ściany stałej. Dzięki temu tworzy to otwartą przestrzeń kąpielową i w małych łazienkach świetnie takie rozwiązanie się sprawdzi. Ogromne znaczenie, dla klienta jest to, że produkt ma dożywotnią ochronę szkła Crystal Clear redukującą powstawanie kamienia.

łazienka
łazienka
łazienka
łazienka

Drewno jest ponadczasowe, dodaje naturalności, elegancji i szlachetności każdemu wnętrzu. Ociepla bowiem najbardziej surowe miejsca.

Biała płytka to moda i wyjątkowy styl i jesteśmy pewne, że szybko nie zejdzie z podium. Glazura do sufitu ma wiele zwolenników, jak i przeciwników. W tej łazience jest ona do sufitu, naszym zdaniem jest to funkcjonalne i praktyczne.

Kinkiet nad lustrem to element mosiężny, który dobrze komponuje się z akcentami drewnianymi, podłogą oraz ścianą prysznicową. W strefie kąpielowej została zaprojektowana praktyczna wnęka. Rozwiązuje ona odwieczny problem odstawiania szamponów i mydeł. Ujednolicona ze ścianą świetnie eksponuje modne dodatki.

łazienka
łazienka

Słomkowe kosze ze sznurkowymi frędzlami na ten moment zastępują szafkę na drobiazgi.
Zwróćcie też uwagę, jak ładnie komponują się z makramą, którą została zrobiona własnoręcznie. Wszystkie te elementy dodają w łazience przytulnego klimatu. Kwiaty i inne drobiazgi stwarzają zwykłe pomieszczenie w niezwykłe.

łazienka
łazienka
łazienka

Jeśli macie pomysł na swoją łazienkę lub na inne pomieszczenie w domu, ale czujecie, że sami nie poradzicie sobie z jego realizacją, skorzystajcie z pomocy profesjonalisty. Ta inwestycja się opłaci, unikniecie wiele błędów co w późniejszym czasie i tak będzie wymagało od was wiele nakładów finansowych.

Ściskamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *